Nový produkt

OPTIMAL OMIETKA SHO 1,5 mm SILIKÓNOVÁ HLADENÁ BÁZA B 25 KG

49,00€

Cenu za dopravu dohodneme telefonicky

Vysokokvalitná fasádna akrylátová hladená omietka, zrnitosť 1,5mm. Pripravená na tónovanie. Balenie 25kg na cca. 10m2.

Optimal Akrylátová omietka je pastovitá omietka vyrobená na báze akrylátových živíc, granulátov prírodného kameniva, pigmentov a prísad. Je pripravená na okamžité spracovanie.

Použitie:

Tenkovrstvá akrylátová fasádna omietka sa používa na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi a jej farebné či estetické stvárnenie. Nanáša sa na cementové alebo vápenocementové podklady ošetrené penetračným náterom Optimal Penetračný náter pod omietky, v prípade tónovania musí byť penetračný náter natónovaný do rovnakého odtieňa ako fasádna omietka. Omietka je vhodná aj na vnútorné použitie.

Požiadavky na podklad:

Podklad musí vyhovovať platným normám. Všetky podklady musia byť pevné, rovné, nepohyblivé a suché, bez trhlín, prachu, mastnoty ako i bez voľne oddeliteľných častíc. Pri renovácii musí byť podklad zbavený všetkých starých náterov a mált, ktoré by mohli znížiť priľnavosť omietky k podkladu. Povrchy napadnuté plesňami, riasami alebo hubami treba ošetriť vhodným prípravkom. Výspravky a obnovené fasádne plochy sa musia v štruktúre zhodovať s pôvodnou omietkou. Pred nanášaním penetračného náteru musia byť výspravky a nové omietky suché a dostatočne vyzreté (min. 28 dní). Najnižšia teplota ovzdušia a podkladu by nemala pri spracovaní nanášanej omietky klesnúť pod +5°C. Nanášanú plochu treba chrániť pred priamym slnečným žiarením, dažďom, hmlou a silným vetrom.

Spôsob spracovania:

 1. Suchý a vyzretý podklad sa jedenkrát dôkladne natrie dobre rozmiešaným podkladovým náterom Optimal Penetračný náter pod omietky. Vhodné je, aby podkladový náter bol farebne zhodný ako roztieraná omietka. Nepoužívajte alternatívne penetračné nátery a hmoty, príp. penetrácie do interiéru, môžu poškodiť vrchnú vrstvu omietky (napr. vysokým pH)!
 2. S nanášaním omietky možno začať najskôr 24 hodín po nanesení podkladového náteru.
 3. Omietka je spracovateľná v dodanej forme, v prípade potreby je možné konzistenciu upraviť malým množstvom vody.
 4. Obsah vedra sa pred nanášaním premieša elektrickým miešadlom s nízkymi otáčkami.
 5. Optimal Akrylátová fasádna omietka tenkovrstvá sa na podklad nanáša rovnomerne antikorovým hladítkom v hrúbke zrna, rovnomerne bez prerušenia.
 6. Bezprostredne po nanesení sa omietka zašúcha umelohmotným hladítkom. Kruhovým alebo lineárnym pohybom dosiahneme požadovanú štruktúru omietky. Je dôležité dbať na to, aby sa omietka začúchavala mokrá na mokrú (nevznikajú viditeľné stopy po napojení)

Čistenie:

Náradie a nádoby je potrebné ihneď po použití umyť vodou. Rovnako je treba ihneď očistič všetky vstavané prvky na fasáde, ako sú obklady, oplechovania, okná a podobne.

Výdatnosť:

 • RYHOVANÁ 1,5mm cca 1,9kg/m2 - cca. 13m2/vedro
 • RYHOVANÁ 2,0mm cca 2,5kg/m2 - cca. 10m2/vedro
 • HLADENÁ 1,5mm cca 2,3kg/m2 - cca. 10m2/vedro
 • HLADENÁ 2,0mm cca 3,2kg/m2 - cca. 8m2/vedro

Typy báz:

 • Báza A: superbiela, na priame použitie
 • Báza B: biela, vhodná na tónovanie do svetlejších a stredných odtieňov
 • Báza C: vhodná na tónovanie do sýtych a výrazných odtieňov

Technické listy a karty bezpečnostných údajov na stiahnutie:

 Miešací_list_Optimal_fasáda_80.pdf

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

OPTIMAL OMIETKA SHO 1,5 mm SILIKÓNOVÁ HLADENÁ BÁZA B 25 KG

OPTIMAL OMIETKA SHO 1,5 mm SILIKÓNOVÁ HLADENÁ BÁZA B 25 KG